Okrugli stol "Aspekti rada edukacijskih rehabilitatora - od probira, procjene, intervencije do evaluacije u sustava zdravstva, obrazovanja i socijalne skrbi"

ERFCON 2017 HKER

S velikim Vas zadovoljstvom pozivamo na sudjelovanje na okruglom stolu "Aspekti rada edukacijskih rehabilitatora - od probira, procjene, intervencije do evaluacije u sustava zdravstva, obrazovanja i socijalne skrbi" - trans generacijski susret  kroz  primjere dobre prakse kao  ogledalo stečenih kompetencija i povezanosti s  akademskom ustanovom koji će se održati u ponedjeljak 15. svibnja 2017. godine na Edukacijsko-rehabilitacijskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu u sklopu 9. Međunarodnog znanstvenog skupa Edukacijsko-rehabilitacijskog fakulteta ERFCON 2017.

U svrhu analize izazova koje razvoj i artikulacija socijalnog modela invaliditeta postavlja na rad edukacijskih rehabilitatora u različitim resorima, Hrvatska komora edukacijskih rehabilitatora pokreće niz stručnih rasprava, analiza  i primjenjenih istraživanja o čimbenicima kvalitete njihova rada. Sudionici okruglog stola s različitih bi aspekata analizirali  standarde kvalitete  i složenost kompetencija edukacijskog rehabilitatora u razvoju struke. Zamišljeno je da se tema obradi  kroz transgeneracijski pristup profesionalnom razvoju te suradnju s drugim stručnjacima.

Okruglim stolom predviđeno je sudjelovanje nositelja politika zdravstvene skrbi, obrazovanja i socijalne skrbi koji bi sudionike upoznali s aktualnim stanjem, standardima i zahtjevima na usluge ove pojedinačne djelatnosti.

Predstavnici struke koji djeluju u navedenim resorima iznijet će primjere dobre prakse u kontinuumu aspekata rada: od probira, procjene do intervencije i evaluacije, uz sudjelovanje stručnjaka koji su kroz proteklih pet desetljeća bili aktivni u tom području.

Nastavnici Edukacijsko-rehabilitacijskog fakulteta predstavit će okvir nastavnog plana i programa, naznačili smjernice njegove revizije, odnosno izdvojili potencijalne vidove interakcije s praksom.

1. Hrvatska komora edukacijskih rehabilitatora
  2. Studij Edukacijska rehabilitacija
  3. Odsjek za oštećenja vida
  4. Odsjek za inkluzivnu edukaciju i rehabilitaciju
  5. Odsjek za motoričke poremećaje, kronične bolesti i art-terapije

Centar za rehabilitaciju
Edukacijsko-rehabilitacijskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu
Dvorana PLITVICE

15. svibnja 2017. od 16:00 do 20:00 sati.

40 stručnjaci + 0 studenti

Nema kotizacije

Konačni datum prijava za sudjelovanje na okruglom stolu: 5. svibnja 2017.

Prijave neće biti moguće nakon što se ispuni lista od predviđenih 40 sudionika, neovisno o konačnom datumu prijave.
Prijave za sudjelovanje na znanstveno-stručnom skupu moguće su putem online sustava Comet.

PROGRAM OKRUGLOG STOLA

16:15 - 16:30 Prijava sudionika
16:30 - 16:45

UVODNI PREGLED